Писмо од Републиката – пишува Петар Богојески

Писмо од Републиката Стоејќи исправен и горд пред споменот на основачите на македонската Република, тука од изворот на републиканството и македонството, длабоко убеден во Идеалот на Илинден за слободна Македонија...

АЛБАНЦИТЕ ГО КРЕВААТ ГЛАСОТ: “Ти Али… од “врховен командант” стана врховен предавник се до врховен криминалец!!!“

Албанците го креваат гласот против Али Ахмети и ДУИ. Траумите од владата на ДУИ и СДСМ ја чувствуваат подеднакво сите во Македонија, а меѓу Албанците од неа се поштедени само...

ПОЧНА ДА СЕ РАСПАЃА „ЕВРОПСКИОТ ФРОНТ“ НА ДУИ

Кандидатите Турци за пратеници кои се во коалиција со Демократската унија за интеграција (ДУИ) во рамките на „Европскиот фронт“ не делат заеднички вредности, па по изборите ќе ја напуштат оваа...

Една недела до одржување на изборите, партиите продолжуваат со предизборните активности

На една недела до одржувањето на парламентарните избори и вториот круг на претседателските избори, продолжуваат препукувањата меѓу партиите, а во фокусот се и условите на партиите за постизборните коалицирања. И...

Мицкоски од Куманово: Али Ахмети ќе ја заврши политичката кариера како криминалец

„Никој не треба да се сомнева во нашата одлучност и решеност да направиме промени кои ќе ја сменат сликата на политиката во Македонија. Предолго живееме во мочуриштето на лаги, на...

Мисајловски: Со идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе има 50 милиони евра директна поддршка за спортот и 250 милиони за сите општини

На 24 април избравте Македонија повторно да биде на секој еден од нас, земја во која граѓаните ќе бидат задоволни. Ајде на 8 мај да им дадеме црвен картон и...

„Не ми праќај ЕМИСАРИ од РЕЧИЦА, не сум ти јас Ковачевски“, му порача Мицкоски на Ахмети

Мицкоски укажа дека ВМРО-ДПМНЕ партнерот ќе го бара во опозицијата, во партиите со кои ќе споделуваме исти вредности и принципи. ДУИ како политичка партија дојде на власт со приказна за...

Силјановска: Преку народните канцеларии ќе имам можност честопати да доаѓам овде и ќе правам список на приоритети кои ќе ги реализирам

Кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова во рамките на кампањата за вториот изборен круг од претседателските избори беше во Крушево, а во своето обраќање порача дека во Крушево има куќи кои...

Николоски од Росоман: Експресниот пат Прилеп-Градско е симбол за неспособноста на СДС и ДУИ

-Од Росоман можам да кажам дека за откупот на праските планираме изнаоѓање на нови пазари кои што ќе донесат подобри цени, понатаму поддршка за изградба на ладилници и за стимулирање...