Бугарското МНР реагира на исвиркувањето на химната: Скопјани се во однесуваат во контраст со европските принципи

Бугарското министерство за надворешни работи го осуди исвиркувањето на бугарската химна на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Бугарија во Скопје. Говорот на омраза кон Бугарија и Бугарите од...

Партиското лево сметало Битиќи тврди дека луѓето што се невработени се ненеписмени

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека во Агенцијата за вработување процентот на невработени е навистина се уште висок, но 93,4 проценти од невработените се функционално неписмени, или значи...

Артан Груби го „дрма“ ДУИ, но ДУИ ќе остане на власт и покрај внатрешниот раскол

Парламентарното мнозинство е стабилно, а Владата целосно фокусирана на менаџирање на кризата, како и на скрининг процесот на ЕУ, тврдат владејачките партии по превирањата во Демократската унија за интеграција. За...
Menu
Social profiles