Николоски: Соработка со Али Ахмети во било која варијанта, форма и начин нема да има

Со Али Ахмети е исклучена секаква соработка во било која варијанта, во било која форма, на било кој начин нема да има соработка со Али Ахмети. Ние сме многу сериозни...

Николоски од Росоман: Експресниот пат Прилеп-Градско е симбол за неспособноста на СДС и ДУИ

-Од Росоман можам да кажам дека за откупот на праските планираме изнаоѓање на нови пазари кои што ќе донесат подобри цени, понатаму поддршка за изградба на ладилници и за стимулирање...

„НИТ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ, НИТ ЌЕ ВИ ПОПУШТИМЕ“ му порача Николоски на Ахмети и му вети дека ќе одговараат од еден до последен

Нит ви се плашиме, нит ќе ви попуштиме му порача носителот на листата за Четвртата изборна единица на коалицијата Твоја Македонија, Александар Николоски на лидерот на ДУИ, Али Ахмети на...

ОТКРИЕН КРИМИНАЛ ВО ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА Директорката што ја постави Филипче дупло ја надувала цената на тендер за одржување на комјутерите

Би сакал денеска да позборувам повеќе за криминалот и корупцијата коишто се случуваат во Општата болница во Прилеп која што е директорувана од директорката Кети Смилеска која е поставена за...

Николоски: Му се ближи крајот на Пендаровски, затоа е нервозен, од озборувач број еден во Македонија стана и навредувач број еден

„Од сите краишта на Македонија доаѓа многу добра енергија и победата е пред нас, победата е извесна, победата се гледа“, порача Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ4...

Пендаровски е дволичен човек, дозволува кампањата да му ја платат со вашите украдени пари – Николоски на средба со гевгеличани

Стево Пендаровски јас мислам дека освен на пропатување за на одмор во Грција, во Гевгелија не стапнал овие 5 години. Дај боже да грешам, ама мислам дека е така. Мислам...

Николоски: Пендаровски никогаш  ја нема посетено општина Новаци освен во избори, глуми чесен, а молчи за сиот криминал

„Случајно или не, на територија на вашата општина во моментов е најголемиот извор на криминал во Македонија, РЕК Битола и случајно или не токму од таму доаѓа крими финансирањето на...

Во ТЕЦ Неготино СДСМ и ДУИ заеднички крадат, уште летово ќе одговараат, порача Николоски од Неготино

„Во ТЕЦ Неготино сите видовме како заеднички СДСМ и ДУИ крадат, видовме како заеднички се делат огромни тендери од стотици милиони евра за крими набавка на мазут од кој милиони...

Николоски за израелскиот мешетар: Не добивме одговор дали е плаќан со кеш од тендерите на РЕК Битола

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска од општина Могила одговарајќи на новинарско прашања за израелскиот мешетар за црна кампања на СДС истакна дека многу веројатно се плаќа со кеш од...