Пешевска: На СДСМ на 8-ми мај ќе му се случи потоп!

„На овие избори всушност македонските граѓаните се обединија против сето зло што се случуваше во изминативе осум години. Самите резултати всушност покажуваат дека кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски...

Силјановска Давкова и Пендаровски на дебата на ТВ 21 пред гласањето на 8 мај

Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова, кандидатот и кандидатката кои одат во вториот круг од претседателките избори, утре (вторник) ќе се соочат на ТВ дебата која ќе се одржи на телевизија 21....

Прво и единствено соочување: Сите претседателски кандидати утре на ДЕБАТА на МРТ 1

Од јавниот сервис за „360 степени“ ја потврдија информацијата дека сите кандидати за шеф на државата ја прифатиле поканата за дебата Првото и единствено предизборно соочување на сите седуммина кандидати за претседател...

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА – „НАШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО ГО ШУТНА КАНЧЕТО“

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет НАШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО „ГО ШУТНА КАНЧЕТО“ Во демократските земји политичките соочувања се сосема нормална работа, но во Македонија дебатите се реткост. Со...

ПЕНДАРОВСКИ нема храброст да дебатира со противкандидатите – ЦРВЕН КАРТОН од Боби Христов!

Иако устите им се полни со тоа дека треба да има дебата, сепак во реалноста бегаат од истата. Откако Стево Пендаровски кандидат за претседател од СДСМ одби да се појави...

ПЕНДАРОВСКИ заборавил за што се кандидирал – сака дуел со МИЦКОСКИ, а не со Силјановска Давкова!

На вечерашниот митинг во Делчево во интеракција со публиката, кандидатот за претседател Стево Пендаровски беше прашан околу најавените телевизиски дебати, односно дали и кога ќе се одржат истите. На ова...