Битиќи прави притисок на компаниите во стилот „ви дадов пари, а сега гласајте ме“ – ОВА Е КРИМИНАЛНО, КАДЕ Е ОБВИНИТЕЛОТ ДА ОТВОРИ ПРЕДМЕТ?

Шокантно, самобендисано, претенциозно и криминално. Ќе го потсетам господинот Битиќи но и Обвинителството дека за нешто слично се водеше судски процес во минатото наречен „Траекторија“, вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

СКАНДАЛ ВМРО-ДПМНЕ бара ОЈО да го открие рекетарот од АНБ и дали Зечевиќ и Заре стојат зад оваа тешка афера?!

Дали изрекетираните 180.000 евра во име на вработен од АНБ требало да завшат кај Асаф Еисин? И дали Зечевиќ преку Еролд Муслиу и Заре Милошевски ги плаќа валканите кампањи на...

Се претставувал како вработен во АНБ, изнудувал пари, автомобили и накит од управител на фирма

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Изнуда од член 258 и Лажно...